ამჟამად ნინო სარიშვილი ISET-ის კვლევითი ინსტიტუტის მკვლევარია მაკროეკონომიკური პოლიტიკის მიმართულებით. ნინომ 2021 წელს თსუ ეკონომის საერთაშორისო სკოლის (ISET)  ეკონომიკის საბაკალავრო პროგრამა დაამთავრა, მისი სადიპლომო ნაშრომი საქართველოს ეკონომიკისთვის კლიმატის ცვლილებასთან დაკავშირებულ ფინანსურ რისკებს ეხებოდა.
2021 წელს ნინომ საზაფხულო სტაჟირება გაიარა EBRD-ის საქართველოს ოფისში, სადაც EBRD-ის კვლევით გუნდთან ერთად მოლდავეთის მაკროეკონომიკური დიაგნოსტიკის პროექტზე იმუშავა. ნინო იყო მონაცემთა ანალიტიკოსი UNDP Georgia-სა და Tbilinomics Policy Advisors-ში.
ნინომ 2020 წლის შემოდგომა/ზამთრის სემესტრი ერასმუსის გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში ლატვიის უნივერსიტეტში გაატარა, სადაც საერთაშორისო ეკონომიკას სწავლობდა, პარალელურად კი დემოლას ლატვიის ოფისში ანალიტიკოსისა და სპიკერის პოზიციაზე მუშაობდა.  2021 წლის აგვისტოში ნინო ESN-ის მდგრადი განვითარების პროგრამის მოხალისე იყო ხორვატიაში და დღემდე ESC პროგრამის აქტიური მოხალისეა.
"საჯარო სამსახურის შესახებ" საქართველოს კანონის გენდერული ზეგავლენის შეფასება
საქართველოს ეკონომიკური და სავაჭრო პოლიტიკის მიმოხილვა: ინდონეზიის შესაძლებლობები საქართველოს ბაზარზე
საქართველოში ვაჟებისადმი უპირატესობით განპირობებული მემკვიდრეობის პრაქტიკის სიღრმისეული ანალიზი
საჯარო სამსახურის შესახებ საქართველოს კანონის გენდერული ზეგავლენის შეფასება
საქართველოს სანქციების კვლევა
მინიმალური ხელფასის რეფორმა საქართველოში
უკრაინაში შეჭრა, გლობალური სანქციები რუსეთის წინააღმდეგ და საქართველოსთვის მოსალოდნელი ეკონომიკური შედეგები
პროფესიული განათლების სფეროში დივერსიფიცირებული ფინანსური მექანიზმების დანერგვა
სამხრეთ კავკასიის გენდერული თანასწორობის ინდექსი

Nino Sarishvili is currently serving as a junior researcher in the Macroeconomic Policy Research Center at ISET-PI. She graduated from the International School of Economics in 2021 with a bachelor thesis focusing on Climate Change Associated Financial Risks to the Georgian Economy.
Nino underwent a summer internship in the EBRD research office in 2021, working on Moldovan macroeconomic diagnostics with the EBRD team. She also has internship experience as a data analyst for UNDP Georgia and Tbilinomics Policy Advisors.
Additionally, Nino spent the 2020 autumn/winter semester at the University of Latvia within the framework of the Erasmus exchange program, studying international economics and serving as an analyst and speaker at the Demola Latvia office. She moreover participated in the ESN volunteer program – regarding sustainable development – in Croatia from August 2021, and she remains an active volunteer in ESC programs.